Yüzünü Çevirme!

Türk savaş

Suclarını durdur!

24 saatlik twitterstorma sende katıl


Kürdistanda drone terörü ve kimyasal silahlar, Libya’da savaş icin zorla askere alma, Irak ve Suriye’de işgal: 23 Ekim saat 20:00’de (Bruksel) / saat 21:00’de (Amed) Türk Savaş Suçlarına son verilmesini talep etmek için internete hücum ediyoruz!


Medyaya tweet atmak:

Türk Savaş Suçlarını gündemlerine taşıyabilmemiz için bu haberi uluslararası medyaTürk Savaş Suçlarını gündemlerine taşıyabilmemiz için bu haberi uluslararası medya kuruluşlarına duyurmamıza yardımcı olun.ya duyurmamıza yardımcı olun.


Ünlülere tweet atmak:

Ünlülerin desteğini alarak ivme kazanmaya yardımcı olun! Ünlüler yüksek sesle konuşur, bu yüzden bu sesi kullanalım ve mesajımızı yayalım. Ne kadar çok kişi ünlülerden bu duruma dikkat çekmelerini isterse, bunu yapma olasılıkları o kadar artar.


KURULUŞLARA TWEET ATMAK:


TWEET ETMEK İÇİN TIKLAYIN:

Tweetler İçin Tıklayınız


Profil resminizi değiştirin!

Buradan bir resim indirebilirsiniz sosyal medya profilleriniz için:

Twitter’ınız yok mu?
Sorun değil.
Bir hesap oluşturmak için tek ihtiyacınız olan bir e-posta adresi. Bir tanıtıcı seçin, ardından profilinizi oluşturmaya başlayın. Bir fotoğraf çok önemlidir – size ait olması gerekmez, ancak ciddiye alınmak istiyorsanız bir fotoğrafınız olmalıdır.

Hesap oluşturmak için buraya tıklayın

Kampanya

Beş kız bir eğitim merkezinin önünde voleybol oynuyor, hemen ardından bir Türk İHA’sı tarafından öldürülüyorlar. Kuzey ve doğu Suriye’deki Türk savaş suçları adaletsizlik haykırıyor, ancak bu durumla ilgili uluslararası sessizlik daha da yüksek sesle haykırıyor.
Bu yıl icinde 80’den fazla hedefli IHA saldırılarında Türkiye, halkı, sivilleri, güvenlik güçlerini ve birkaç yıl önce sözde İslam Devleti’ne karşı mücadelede uluslararası alanda kahramanlar olarak kutlananları -Halk Savunma Birlikleri YPJ ve YPG’nin komutanları ve savaşçıları-hedef alıyor.
Rojava’nın dört bir yanına insansız hava araçları saldırıları ve Türk işgali altındaki toprakların sakinlerine karşı işlenen sayısız suç ancak hüküm süren kanlı sessizliğin kırılması ve halkın direnişine destek verilmesiyle durdurulabilir.
Yaklaşık 100 yıldır Türkiye tarafından işgal edilen kuzey Kürdistan dağlarında, Türkiye’nin tanınma ve temel insan hakları için savaşan direnişci Kürt halkını göçertmek için kimyasal silahlar kullandığı bildiriliyor. Türk devleti, Türkiye’den Kürdistan, Ermenistan ve Libya’ya kadar bir kan izi sürüyor.
Türkiye’nin savaş suçlarını her şekilde ve her yerde teşhir etmeli, okullara bomba düştüğünde ya da insanlara karşı uluslararası olarak yasaklanmış zehirli gazlar kullanıldığında devletlerin ve medyanın neden sessiz kaldığını sormalıyız.
Bu kampanya ile şu mesajı her yere yayacak, yaratıcı protesto çağrısı yapıyoruz: İnsanlar öldüğünde susmayacağız/ Türkiye’nin savaş suçlarına sessiz kalmayacağız/ Sessizliğiniz öldürür – Türkiye’nin savaş suçlarına karşı sessizlik cinayettir /öldürür.
Merkezi hashtag kampanyasına ek olarak web sitemizde çeşitli eylem biçimleri önerilerimiz var ama elbette sınır yok. Sanat, Müzik, Doğrudan Eylem – Öldürmeyi durdurmak için aklımıza gelen hertürlü dili kullanalım!

Suskunluğuna, Türkiye’nin savaş suçlarına karşı birlikte harekete geçelim!
#YourSilenceKills – STOP TURKISH WAR CRIMES!